Elektryczny grzejnik olejowy

By on lip 31, 2016 in Metody ogrzewania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kiedy warto zainwestować w grzejnik olejowy? Praktycznie każda pora jest dobra, głównie dlatego, że urządzenie to jest stosunkowo tanie. Grzejnik olejowy idealnie przyda się także na zimę w momencie, kiedy nie mamy wystarczających środków na remont instalacji. Grzejnik olejowy można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Grzejnik olejowy jest urządzeniem mobilnym – oznacza to, że w zależności od zapotrzebowania możemy go swobodnie przenosić. Najczęściej grzejnik jest umieszczony na nóżkach z kółkami, co jeszcze bardziej ułatwia jego przenoszenie. Do instalacji podpinany jest za pomocą tradycyjnej wtyczki. Dzięki temu grzejnik olejowy można umieścić w dowolnym pomieszczeniu – w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Jeżeli w ciągu dnia przebywamy większość czasu np. w pokoju gościnnym, wówczas tam ustawiamy grzejnik i zapewniamy sobie ciepło – na noc natomiast wstawiamy go do sypialni, przez co możemy komfortowo spędzić noc. Grzejniki olejowe są idealnym uzupełnieniem już posiadanego systemu ogrzewania lub też jako główny element grzewczy w domku letniskowym.

Grzejniki olejowe zasilane są przy pomocy zwykłej sieci domowej za pośrednictwem tradycyjnej wtyczki. Najtańsze oraz najprostsze modele wymagają jedynie podpięcia grzejnika do kontaktu. W droższych i większych modelach do uruchomienia grzejnika wymagane jest jego włączenie na panelu. Część z nich oferuje również możliwość włączenia grzejnika zdalnie, przy pomocy smsa, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej go uruchomić i zapewnić sobie komfort ciepła po powrocie do domu.

Występują także grzejniki olejowe z czasomierzem, na których można zaprogramować działanie grzejnika. Dzięki timerowi można także ustawić temperaturę grzania – przy pomocy pokrętła lub przy pomocy programowania. Dodatkową zaletą na pewno są grzejniki z wyświetlaczem LCD – można na nich odczytać wszelkie parametry grzejnika.

Decydując się na kupno grzejnika olejowego, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jeżeli zamierzamy zmieniać lokalizację grzejnika, wówczas warto zainwestować w taki, który posiada kółka. Również w przypadku ogrzewania większych powierzchni, powinno się wybierać większe modele. Więcej znajdziesz pod linkiem http://www.narzedziownia.org/artykuly,69052,1,Centralne_rozwiazanie_jaki_grzejnik_warto_wybrac

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *