Dobieramy ościeżnicę

By on gru 22, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Ościeżnica drzwiowa jest elementem konstrukcyjnym drzwi. To właśnie na niej montuje się skrzydło drzwi. Zazwyczaj drzwi, jak i ościeżnice kupuje się jako dwa osobne elementy. Jak zatem odpowiednio dobrać odpowiednią szerokość ościeżnicy?

Jaki mamy wybór?

Na rynku występują dwa rodzaje ościeżnic drzwiowych – regulowane oraz stałe. Ościeżnice stałe mają z góry ustaloną szerokość. Nie występują w nich opaski maskujące (przy ich pomocy można je montować do prostopadłych ścian). Opaski można kupić w każdym sklepie budowlanym lub też zastosować korony. Bardzo trudno jest jednak dobrać odpowiednie elementy do danych drzwi. Decydując się na koronę lub też na kątownik maskujący konieczne jest podawanie strony naszych drzwi – na którą będą one zamontowane.

Jaki model wybrać?

Ościeżnice regulowane posiadają elementy maskujące – opasają one mur po obu stronach. Ten rodzaj ościeżnic najlepiej sprawdza się, kiedy w naszym domu mamy ściany o niestandardowych wymiarach. Konstrukcja tego rodzaju ościeżnic daje możliwość na opasanie nawet bardzo grubego muru.  Minimalna grubość ściany to 75 milimetrów – ograniczeń maksymalnych nie ma.

Ościeżnica typu regulowanego gwarantuje przede wszystkim bardzo prosty montaż w możliwie każdych warunkach. Dodatkowo dzięki nowoczesnej konstrukcji, jak również i estetycznemu wykonaniu są one elementem wystroju wnętrza. Po więcej zerknij też tu.

santorini-1617464_960_720

Dopasujmy do wymiaru

Podczas dobierania ościeżnic stałych konieczne jest dopasowanie ich do wymiaru drzwi, jakie mamy zamiar zamontować. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie ich podczas kupowania drzwi u producenta. Wówczas mamy pewność, że zostanie ona dobrana idealnie do naszych drzwi. Jeżeli jednak mamy niestandardowe wymiary ścian, wówczas musimy zdecydować się na ościeżnice regulowane. Jedynie dzięki nim możliwe będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru do naszej ściany.

Dobranie odpowiedniego koloru jest również bardzo istotne. Możliwe jest dokupienie ościeżnic w kolorze dopasowanym do koloru drzwi, jak również w innym, aby uzyskać kontrast. Wszystko zależy od upodobań, jak i wystroju wnętrza naszego domu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *