Stoper do drzwi – praktyczny drobiazg

By on gru 20, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Stopery do drzwi nazywane są też bardzo często potocznie ogranicznikami. Zasadniczo od lat spełniają jedną, bardzo ważną rolę – mają za zadanie zatrzymanie drzwi w jednym miejscu, zazwyczaj mają to być drzwi otwarte. Jest to z pozoru bardzo niewielki gadżet, jednak w codziennym funkcjonowaniu – zwłaszcza w okresie miesięcy letnich – bardzo pomocny.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Stopery do drzwi stosowane są zarówno na powierzchniach mieszkaniowych, jak i w biurach. Tutaj wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb. W domach i mieszkaniach sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są małe dzieci lub tam,  gdzie obecne są zwierzęta domowe. W przestrzeniach biurowych pomagają np. podczas wspólnego przygotowywania projektów, kiedy osoby z dwóch, sąsiadujących ze sobą biur muszą stale się porozumiewać.

Duży wybór?

Jeszcze do niedawna na rynku dostępnych było tylko kilka, standardowych rodzajów stoperów do drzwi. Najpopularniejsze były niewielkie stopery aluminiowe, praktycznie niewidoczne. Takie do dzisiaj stosowane są w przestrzeniach biurowych. Ponadto ten typ stoperów do drzwi ma dodatkowe zastosowanie – może chronić ścianę przed obiciami klamki. Zastępczym materiałem dla aluminium może być także guma, silikon, mosiądz, czy stal. Takie stopery dostępne powinny być w niemal każdym sklepie meblowym lub sklepie, gdzie zaopatrujemy się w drzwi lub wyposażenia domów i mieszkań. Po więcej odwiedź także to miejsce.

door-1776842_960_720

Dekoracja

Z biegiem czasu oprócz podstawowej funkcji przytrzymywania drzwi, stopery zaczęły pełnić też dodatkową rolę – dekoracyjną.  Dodatkowa ozdoba w drzwiach bardzo dobrze się prezentuje, a ponadto z uwagi na ceny stoperów do drzwi, które nie są zbyt wygórowane, można je dosyć często zmieniać.

Na rynku obecnie dostępne są stopery do drzwi w najróżniejszych wzorach i kolorach – znajdziemy standardowe modele w różnych rozmiarach, ale także stopery w kształcie sakiewek, czy zwierząt – te ostatnie są szczególnie polecane do pokoi dziecięcych. Można też zamówić stopery do drzwi według własnych wymagań.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *