Nowoczesne oświetlenie do nowoczesnego salonu

By on lis 21, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Sporo osób decyduje się na urządzenie salonu w nowoczesnym stylu. Jeśli całość ma być w ten sposób zaaranżowana, to trzeba również pomyśleć o dobraniu odpowiedniego oświetlenia, jakie powinno się w taką koncepcję dobrze wkomponowywać. O czym warto pamiętać?

Zaplanujmy oświetlenie już na etapie remontu

Nowoczesny salon to nowoczesne rozwiązania. Nie chodzi tu tylko wysokiej klasy meble czy sprzęt, ale także właśnie o podejście do tematu oświetlenia. Na pewno nie wystarczy zamontowanie jednego, wiszącego na środku żyrandola. Obecne możliwości są tak duże, że szkoda byłoby z nich nie skorzystać. Żeby zrealizować dokładnie wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, jeśli chodzi o oświetlenie, to musimy pomyśleć o tym już na etapie remontu mieszkania. Zamontowanie niektórych rodzajów oświetlenia wymaga doprowadzenia kabli, które trzeba dobrze ukryć, by nie psuły efektu naszej pracy. Jednak nie zawsze musimy wiercić korytarze w ścianie, by schować całe okablowanie.

pexels-photo-121537

Sufit podwieszany a oświetlenie

Dużo możliwości daje podwieszany sufit. Dzięki niemu można zrealizować wiele ciekawych aranżacji z udziałem nowoczesnego oświetlenia. W rynnach podwieszanych sufitów możemy zamontować listwy LED, które dadzą niesamowity klimat. W tym wypadku widoczne jest samo światło, a nie oprawy. W suficie podwieszanym można zrobić bardzo ciekawe aranżacje z wykorzystaniem żarówek LED.

Możemy zamontować to energooszczędne źródło światła punktowego, w kilku miejscach. Wraz z oprawą halogenową, w pasującym do całości kolorze, stworzą nie tylko ładny efekt wizualny, ale też będą bardzo dobrym źródłem światła. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością, ponieważ tym przepychem możemy zepsuć cały efekt. Jeszcze więcej ciekawych informacji znajdziesz w artykule Oświetlenie w nowoczesnym salonie – co warto wiedzieć?

Podkreślenie faktury materiałów światłem

W nowoczesnym salonie zazwyczaj stosuje się ciekawe materiały. Warto podkreślić je właśnie za pomocą światła. Ściana z cegły albo wykończona fantazyjnie tynkiem strukturalnym będzie się ładnie prezentować, jeśli zwrócimy w jej stronę trochę światła. Gdy będzie ono padać pod odpowiednim kątem, wtedy osiągniemy odpowiedni efekt. Można do tego celu użyć kinkietów albo reflektorów z kierunkowym światłem, które będzie biegło z góry na dół. W ten sposób na pewno tak ładna ściana zyska dodatkową i jakże efektowną oprawę. Warto wziąć sobie do serca powyższe rady, jeśli chcemy by nasz nowoczesny salon, miał nowoczesną oprawę świetlną.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *