Kominek na święta – jak go pięknie udekorować?

By on lis 11, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, nic dziwnego, że chcemy, aby w tym czasie nasz dom również taki był. Jak sprawić by na moment stał się miejscem magicznym, pięknym? Pomogą nam w tym dekoracje.

Siła dekoracji

Wystrój domu jest ważnym elementem czasu świątecznego. Przystrajamy nasze domy od zewnątrz, wszelakie ozdoby znajdują się na oknach, drzwiach, półkach. A co z kominkiem? Okazuje się, że jest to miejsce bardzo ważne podczas świąt. Wszystko jednak zależy od indywidualnego gustu, ponieważ to, co dla jednych będzie wydawać się eleganckie i świąteczne, u innych nie znajdzie swojego zastosowania. Dekoratorzy podpowiadają, że  jeżeli nie chcemy zbytnio przesadzić, to warto kominek ustroić w podobnych stylu, co cały dom. Mogą do tego służyć nawet takie same ozdoby – wówczas unikniemy zbytniego przepychu i całość będzie prezentowała się elegancko.

food-sweet-cookies-christmas

Jakie ozdoby wybrać?

W małych mieszkaniach kominem może mieć większe znaczenie. Często nie możemy pozwolić sobie na duże drzewko choinkowe – w takim wypadku warto zastanowić się, czy nie wykonać aranżacji choinkowej na kominku – oczywiście w tym wypadku musiałaby być ona sztuczna, aby ciepło nie zniszczyło prawdziwych gałązek drzewnych. W przypadku każdego kominka doskonale pasują złote ozdoby, których blask jest dodatkowo wydobywany w trakcie palenia. Do nieco starszych wyglądem kominów – tych klasycznych – można zastosować również kolor zielony, czy czerwony. Więcej inspiracji znajdziesz na: http://kobietawielepiej.pl/wnetrza/dekoracje/jak-udekorowac-kominek-na-swieta.

Jakie ozdoby do nowoczesnych kominków?

Nowoczesne kominki dobrze komponują się z kolorami beżu, szarości – połączonych oczywiście ze złotem lub srebrem. Z kominkiem można też stworzyć scenę niczym z bajki. Pamiętacie skarpety, do których przynoszone są prezenty? Kominek jest doskonałym miejscem, aby zawiesić tam właśnie takie rekwizyty.  

Pomysłów na udekorowanie kominka jest tak wiele, jak ludzi – można wykorzystać do tego niemal wszystko: światełka choinkowe, małe słoiczki szklane, do których wsadzimy świeczki, gotowe dekoracje dostępne na rynku lub ozdoby wykonane przez dzieci. To ma być nasz pomysł na tę przestrzeń.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *