Wybór grzejników łazienkowych jest niby bardzo prosty, jednak to tylko pozornie bardzo prosty i łatwy wybór.
Zacznijmy od tego, że wybór kaloryfera zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Do małego pomieszczenia powinno się stosować stosunkowo niewielkie kaloryfery, natomiast do większego potrzebny jest większy model. Oczywiście jest to unormowane faktem, że daną powierzchnię należy odpowiednio nagrzać. Do wyboru w takim przypadku mamy tradycyjne grzejniki, montowane ostatnio bardzo często w każdym miejscu w domu. Możliwe jest zamontowanie w łazience kaloryfera, który jest tradycyjny żebrowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy za dużo pieniędzy. Tego typu kaloryfer bowiem wolniej się nagrzewa, przez co tracimy nie tylko nasz cenny czas, ale także pieniądze.
Kolejnym sposobem na ogrzanie łazienki jest kaloryfer szczebelkowy. Jest on przede wszystkim o tyle wygodny, że nie potrzebuje, aż tyle czasu do nagrzania się, jak tradycyjny żeberkowy, a co najważniejsze może posłużyć jako dodatkowy atut w łazience. Idealnie nadaje się bowiem do suszenia rzeczy oraz ręczników – głównie ze względu na swoją konstrukcję, która wygląda jak drabinka. Dodatkowym atutem jest fakt, ze kaloryfer szczebelkowy zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjny żeberkowy. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie go wyżej na ścianie, przez co zyskujemy miejsce na wstawienie półki lub szafki.
Zawsze też można zamontować pod kaloryferem szczebelkowym np. pralki. Rozwiązanie jakim jest kaloryfer szczebelkowy jest idealne do każdej małej łazienki – głównie ze względu na fakt, że szybko się nagrzewa, nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo służy jako suszarka do rzeczy. Wszystko zależy jednak od samego kupującego. Tradycyjne kaloryfery żeberkowe są droższe głównie ze względu na fakt, że w dalszym ciągu są dość masywne i ciężkie. Szczebelkowy jest stosunkowo lekki i łatwiejszy w samodzielnym montażu. Tak więc mamy różne grzejniki łazienkowe, wybór jest zależny jednak od samego klienta. To on decyduje czy chce mieć większy i mniej oszczędny kaloryfer, czy woli zapłacić nieco więcej, ale zyskać grzejnik ekonomiczny, lekki i bardziej wydajny.