Alternatywne sposoby ogrzewania – grzejniki elektryczne

By on lip 30, 2016 in Metody ogrzewania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jak zapewnić sobie szybkie i wydajne ciepło w mieszkaniu lub domu? Warto zastanowić się nad wyborem grzejnika elektrycznego. Posiada on wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę.

Czasami znajdziemy się w sytuacji, gdy nie jest możliwe bezproblemowe doprowadzenie do naszego domu gazu ziemnego z sieci miejskiej. Problem pojawia się również, gdy jesteśmy posiadaczami na przykład domku letniskowego, który chcemy ogrzewać jedynie sezonowo. W takich sytuacjach dobrą alternatywą staje się ogrzewanie elektryczne.

Jako ogrzewanie elektryczne możemy wymienić grzejniki elektryczne, konwektory z naturalnym lub sztucznym obiegiem powietrza, promieniujące płyty grzejne, grzejniki olejowe i piece akumulacyjne. Wszystkie wymienione urządzenia działają po podłączeniu ich do gniazdka elektrycznego, ich użytkowanie nie sprawia więc zbyt wielu trudności. Ważne jest jednak by na etapie projektowania i wykonania instalacji zadbać o taką konstrukcję, która uniemożliwi powstanie przeciążeń poszczególnych obwodów.

Jakimi zaletami może pochwalić się ogrzewanie elektryczne? Grzejniki elektryczne niezwykle szybko dostarczają ciepło w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Są również dość wydajnym źródłem energii. Ich instalacja jest prosta, a koszt utrzymania urządzeń nie jest wysoki. Urządzenia grzewcze nie generują spalin i są praktycznie bezobsługowe. Ich konserwacja i czyszczenie nie sprawiają kłopotu. Grzejniki elektryczne nie psują się często, a przy prawidłowej eksploatacji łatwo je również naprawić.

Warto wiedzieć, że przy korzystaniu z ogrzewania elektrycznego bardzo korzystne jest korzystanie z prądu w tak zwanej drugiej taryfie. Oznacza to, że zakłady umożliwiają rozliczanie w systemie dwusterowym, w którym za prąd zużywany nocą w określonych godzinach w ciągu dnia można zapłacić dużo mniej niż za prąd zużywany w taryfie całodobowej. W skorzystaniu z tej możliwości dużą rolę odegra instalacja, która umożliwia akumulację ciepła. Będzie ona pobierać prąd z sieci jedynie w czasie obowiązywania tańszej taryfy. Więcej pod linkiem http://www.wibud.com.pl/wybieramy-grzejnik-centralnego-ogrzewania-czy-wiesz-na-co-zwrocic-uwage

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *