Dekoracyjne grzejniki łazienkowe, czyli coś więcej niż ogrzewanie

By on lis 27, 2015 in Bez kategorii, Metody ogrzewania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kaloryfer w łazience pełni bardzo ważne funkcje: nagrzewa pomieszczenie, a także znacznie skraca czas suszenia ręczników lub prania. Ale co więcej potrafisz powiedzieć o swoim grzejniku łazienkowym? Wiesz, z czego jest wykonany, wiesz czy jest elektryczny, czy podłączony do układu centralnego ogrzewania. Ale czy naprawdę pasuje do Twojej łazienki?

Znamy te kaloryfery, zwłaszcza stare wstawiane do łazienek w blokach z wielkiej płyty. Nie są nam obce też nowoczesne ich odmiany, bardzo proste o białych rurkach i regularnym żebrowaniu. Niektórzy powiedzą też, że bardzo nudne i powtarzalne. A przecież w asortymencie sklepów i ofertach producentów znajdziemy bardzo dekoracyjne grzejniki, które mogą stać się ważnym elementem wykończenia łazienki.

Wśród grzejników dekoracyjnych znajdziesz zarówno takie o bardzo imponujących rozmiarach, jak i te bardzo małe. Ciepło w pomieszczeniu rzecz jasna uzależnione będzie od wielkości grzejnika oraz samej łazienki. Małe i średnie grzejniki wprowadzą przyjemne ciepło do podobnych pomieszczeń. Jeśli zdecydujesz się na mały, ale ozdobny kaloryfer w dużej łazience, to dodatkowo dobrzej ją alternatywnymi metodami np. ogrzewaniem podłogowym.

Rozmiar i dekoracyjność grzejnika idą ze sobą w parze, gdyż najczęściej za bardzo ciekawą formą projektu idzie także nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Grzejniki dekoracyjne mogą zajmować mniej miejsca. Pod dekoracyjną obudową mogą być ukryte elementy instalacyjne, które zostały odpowiednio dostosowane do tego, by grzejnik był w pełni funkcjonalny.

Często jest też tak, że nie kształt grzejnika nas nudzi, a tym czego potrzebujemy do odmiany wnętrza jest kolor. W ofertach wielu sklepów dostępne są klasyczne grzejniki łazienkowe w bardzo bogatych paletach kolorystycznych. Ale jeśli nie znajdziesz takiego, który Ci odpowiada – może warto taki kaloryfer pomalować specjalną farbą do metalu?

Czasem może też byś to sprawa kształtu. Klasyczna forma grzejnika może Ci nie odpowiadać. Nie musisz godzić się na grzejnik, który wstawił do łazienki deweloper. Jeśli chcesz ozdobić swoją łazienkę ciekawym grzejnikiem pamiętaj, by wspomnieć o tym architektowi, jeśli korzystasz z jego pomocy przy wykończeniu. Z pewnością dobierze odpowiedni design kaloryfera, jego moc do rozmiaru pomieszczenia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *