Domek ogrodowy. Jaki warto wybrać?

By on gru 12, 2015 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Masz piękny ogród, starannie wypielęgnowane rośliny i równo przystrzyżoną trawę, ale jednak czegoś ci brakuje. Niewykluczone, że nie ma w nim jeszcze domku ogrodowego. Jaki domek najlepiej wybrać, żeby był nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny?

W ofercie domków ogrodowych dostępne są przede wszystkim modele z plastiku, metalu oraz drewna. Każde z tych rozwiązań cieszy się mniejszą lub większą popularnością oraz posiada swoje wady i zalety.

Plastikowe domki ogrodowe

Domek ogrodowy z plastiku jest odporny właściwie na każde warunki atmosferyczne, ale pod warunkiem, że jest wykonany z tworzywa bardzo dobrej jakości i został dodatkowo wzmocniony stalą.

W plastikowych domkach ogrodowych można przechowywać narzędzia, meble ogrodowe, drabiny, grille oraz zabawki. Jeśli chcemy trzymać w nim także rośliny lub nawozy, zadbajmy wcześniej o właściwą wentylację.

Metalowe domki ogrodowe

Domki ogrodowe z metalu były bardzo popularne w Wielkiej Brytanii. Z powodzeniem można w nich przechowywać narzędzia, grille lub zabawki dla dzieci. Domki metalowe jednak łatwo się nagrzewają, w związku z czym nie powinno się  w nich trzymać nasion, nawozów czy środków chemicznych do pielęgnacji i ochrony roślin.

Zaletą domków ogrodowych z metalu jest dobra ochrona przed szkodnikami. Niemniej przed zakupem warto sprawdzić, czy metal, z którego został wykonany domek, posiada wieloletnią gwarancję na korozję.

Drewniane domki ogrodowe

Domek ogrodowy z drewna to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie. Drewno jako materiał jest bardzo trwałe i odporne, jednak domek z niego wykonany musi zostać także prawidłowo zaimpregnowany. W ten sposób ochronimy domek przed wilgocią, nadmiernym wysychaniem, grzybami, pleśnią czy szkodnikami.

W drewnianym domku ogrodowym możemy przechowywać właściwie wszystko. Co więcej, może on nam służyć również jako miejsce rekreacji lub zabawy dla dzieci bądź schronienie przed upałem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *