Jaką obudowę do kominka najlepiej wybrać?

By on sty 23, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kominek w sypialni czy salonie to marzenie wielu osób. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ciepłem domowego ogniska, musimy zadbać o odpowiedni wybór wkładu oraz zabudowy kominka.

Wygląd kominka ma ogromny wpływ na ostateczny efekt aranżacji. Kominek zazwyczaj staje się prawdziwym sercem domu, a zarazem najważniejszym elementem wystroju naszych czterech ścian, w związku z czym jego walory estetyczne powinny być dla nas nie mniej istotne od funkcjonalnych.

Jaki wkład kominkowy kupić?

Wybierając wkład do kominka zwróćmy uwagę, by jego wielkość była dostosowana do rozmiarów pomieszczenia oraz faktycznego zapotrzebowania na ciepło. W tej kwestii istotny będzie także wybór odpowiedniego kształtu wkładu kominkowego.

Ciekawą propozycją może być też zakup kominka narożnego z dwoma lub nawet trzema szybami, które cieszą się stale rosnącą popularnością. Coraz częściej wybieranym dodatkiem jest z kolei zewnętrzna szyba dekoracyjna, która nadaje kominkowi nowoczesny wygląd i powiększa optycznie front wkładu.

Kupujemy obudowę do kominka

Po zakupie wkładu do kominka pozostanie nam już jedynie wybór jego zabudowy. Decyzję w tej sprawie najlepiej podjąć po uwzględnieniu walorów praktycznych każdego rozwiązania, jak i naszych upodobań oraz gustu.

Kominki przypominające rzeźbiony portal kamienny bez wątpienia spodobają się miłośnikom klasyki. Z kolei preferującym styl rustykalny z pewnością spodobają się kominki o szerokiej podstawie z kamiennymi ściankami oraz oryginalnym zwieńczeniem w formie drewnianej belki.

W ofercie kominków nie brakuje też propozycji dla zwolenników nowoczesnych aranżacji. Głównie z myślą o nich produkowane są minimalistyczne, proste zabudowy, bez wyróżniających się elementów dekoracyjnych bądź z ramą z gładkiej lub szlifowanej stali.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *