Jesień na tarasie, czyli przedłużenie sezonu tarasowego

By on sie 29, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Koniec lata wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z wypoczynku na tarasie. Wprawdzie aura mniej sprzyja przebywaniu na zewnątrz, jednak na odpowiednio urządzonym tarasie możesz przebywać nawet do późnej jesieni. Oto kilka sprawdzonych aranżacyjnych trików, które pomogą Ci przedłużyć sezon tarasowy o dobrych kilka tygodni.

Ogrzewanie

Największa przeszkodą w wypoczynku na tarasie podczas jesiennych dni, jest oczywiście niższa temperatura. Możesz sobie z tym poradzić na kilka sposobów. Istnieją specjalne tarasowe kominki i piecyki, które będą roztaczać ciepło. Ponadto w tej roli sprawdzą się również grzejniki gazowe czy biokominki. Jeśli przy tarasie jest zlokalizowany murowany grill, możesz go wykorzystać w roli kominka i opalać drewnem. Ogrzewanie będzie pracować efektywnie pod warunkiem, że taras jest zadaszony.

Wygodnie i przytulnie

terrace-612653_1280

Aby faktycznie zrelaksować się na tarasie w okresie jesiennym, musi na nim panować przytulna atmosfera. Dlatego w jesiennej aranżacji swojego tarasu powinieneś uwzględnić wygodne meble ogrodowe. Ponadto jesień jest właśnie dobrym momentem na zakup tego typu sprzętów – w sklepach możesz liczyć na znaczne przeceny związane z końcem sezonu ogrodowego. Meble do ogrodu i na taras powinny być solidne, eleganckie i przede wszystkim wygodne, dlatego zwróć szczególnie uwagę na te tapicerowane lub wyposażone w siedziska i poduszki.

Poczuj klimat

Obok mebli i ogrzewania w jesiennej aranżacji tarasu nie może zabraknąć dekoracji. Klimat tej pory roku wprowadzą takie rośliny jak wrzosy, chryzantemy czy marcinki. Znoszą one znakomicie niższe temperatury, a ich wielobarwne kwiaty urozmaicą stylizację. Dodatkowo na tarasie nie może zabraknąć różnokolorowych liści zebranych w bukiety lub ułożonych w ciekawe kompozycje. Dopełnieniem jesiennego klimatu będą ozdobne dynie oraz latarnie.

Jak widać wraz z nastaniem chłodniejszych dni wcale nie musisz rezygnować z wypoczynku na tarasie. Wystarczy, że umiejętnie go urządzisz, a zapewnisz sobie wspaniałe miejsce do relaksu w trakcie jesiennych wieczorów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *