Jakie są najpopularniejsze rodzaje nagrzewnic?

By on sie 2, 2016 in Metody ogrzewania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Z brakiem ogrzewania w pomieszczeniu można sobie poradzić przy pomocy odpowiednich urządzeń. Jeśli szukamy czegoś wydajnego, działającego szybko i nadającego się do dużych pomieszczeń, to warto wybrać nagrzewnice. Jakie mamy rodzaje nagrzewnic?

Nagrzewnica w sposobie działania przypomina termowentylator. Podziału nagrzewnic dokonuje się przede wszystkim ze względu na energię, jaką jest napędzana. Chyba najbardziej popularna jest nagrzewnica elektryczna. Z zewnątrz przypomina raczej piec gazowy, dlatego nieco się różni od innych typów tych urządzeń. Pamiętać trzeba, że potrzebuje ona źródła zasilania, czyli prądu. Dlatego stosowanie jej na zewnątrz może być problematyczne.

Nagrzewnica gazowa nie może być używana w pomieszczeniach, które nie są dobrze wentylowane. To przez wydzielany dwutlenek węgla i parę wodną, jakie są wynikiem spalania gazu. Jest bezpieczna, ponieważ posiada czujnik, jaki uruchomi się podczas ewentualnego rozszczelnienia. Można ją spokojnie podłączyć do butli gazowe, dlatego może być używana w wielu miejscach.

Z kolei nagrzewnica olejowa zasilana jest najczęściej olejem opałowym. W niektórych wypadkach używana jest też ropa albo mazut. Rozróżnia się nagrzewnice wymiennikowe oraz bezwymiennikowe. Te pierwsze posiadają komorę spalania, w której zachodzi cały proces. Ich zaletą jest to, że spaliny nie mieszają się z ogrzanym powietrzem. Z kolei nagrzewnice bezwymiennikowe nie posiadają komory spalania. Powietrze nagrzewa się, przechodząc przez płomień. Dlatego ogrzane powietrze jest zmieszane ze spalinami.

Nagrzewnice takie wykorzystuje się do ogrzewania większych pomieszczeń. Są one tak wydajne, że mogą z powodzeniem zastępować centralne ogrzewanie w miejscach, gdzie nie opłaca się go zakładać. Takim przykładem są kościoły, gdzie ogrzewanie nie jest potrzebne stale, a tylko podczas mszy. Dlatego zakładanie centralnego ogrzewania nie jest konieczne. Świetnie sprawdzają się również do osuszania budynków. Dlatego przydają się na budowach, gdzie można z ich pomocą bardzo przyspieszyć pracę. Na pewno warto zastanowić się nad takim zakupem. Więcej pod linkiem http://technologie.polip.pl/artykul/nagrzewnica-gazowa-do-czego-sluzy-i-jak-jej-uzywac,1546,1,c2ac0.html

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *