Wady i zalety piecyka gazowego. Gdzie i w jakich warunkach stosować tego typu ogrzewanie?

By on lip 25, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Piecyki gazowe to urządzenia, które rozpalają się na skutek powstania iskry elektrycznej. Wyposażone są w zapłon piezoelektryczny oraz panel ceramiczny. W piecykach starszego typu tego panelu może nie być. Ma on jednak wiele zalet, bowiem ogrzewacze ceramiczne wyposażone są w liczne zabezpieczenia, które chronią przed potencjalnym wybuchem czy samozapłonem.

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że z piecyka nastąpi wypływ niespalonego gazu, czyli odkręcamy, nie pojawia się iskra i zapominamy, a w powietrzu jest duża zawartość dwutlenku węgla, wówczas czujniki w piecyku automatycznie odcinają dopływ gazu. Nie dochodzi do wybuchu. Dodatkowo wybrane modele nowoczesnych urządzeń grzewczych wyposażone są w czujniki antyprzechyłowe, które gwarantują większe bezpieczeństwo użytkowania. Gdyby piecyk przewrócił się nie dojdzie do zapalenia czy wybuchu.

Jeden klik i dowiesz się więcej o bezpieczeństwie w domu. Najczęściej spotykamy się z pytaniami: gdzie najlepiej sprawdzi się piecyk gazowy? i czy można ogrzać nim duże powierzchnie? Niestety tego typu urządzenia nadają się wyłącznie do dogrzania jednego niewielkiego pomieszczenia. Nie powinny stanowić jedynego źródła ciepła w domu. Piecyk na butlę gazową idealnie sprawdzi się np. w domku letniskowym albo garażu.

Często spotykamy je na straganach targowych. Zimą ogrzewają się w ten sposób sprzedawcy, którzy przez cały dzień pracują na powietrzu. Jest to dobre rozwiązanie, o ile nie ma silnego wiatru, a piecyk jest właściwie chroniony i osłonięty przed deszczem, śniegiem i innymi warunkami atmosferycznymi. Dużą zaletą urządzeń gazowych jest wysoka wydajność oraz możliwość ustawienia mocy grzania.

Jeśli planujesz wymianę pieca, na pewno przyda się zaplanować kilka dni na dodatkowe prace remontowe. Aby wszystko szło sprawnie, podejrzyj te sprawdzone triki, które znacznie usprawnią przebieg wszystkich prac, zajrzyj pod ten adres.

Pomimo lekkiej konstrukcji są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Niewielka waga ułatwia transport. Wybrane modele posiadają także wygodne i praktyczne kółka z tworzywa, które ułatwiają przesuwanie piecyka z miejsca na miejsce. Efektowny wygląd i elegancka kolorystyka sprawiają, że z pozoru toporne urządzenia świetnie komponują się z wystrojem każdego wnętrza.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *