Co warto wiedzieć, kupując grzejnik olejowy?

By on sie 1, 2016 in Metody ogrzewania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Pogoda jest coraz częściej nieprzewidywalna. Fale upałów to jedno, natomiast czasem zdarzają się zimne też zimne dni, na które również warto być przygotowanym.

Bardzo przydatny może okazać się grzejnik olejowy. To niesamowicie praktyczne urządzenie pozwoli dogrzać dane pomieszczenie wtedy, gdy na przykład centralne ogrzewanie nie daje sobie rady. Warto pomyśleć o jego zakupie i cieszyć się komfortem nawet wtedy, gdy zimowa aura zaskoczy nas nagle. Grzejnik elektryczny jest małym, przenośnym urządzeniem, jakie można ustawić w dowolnym miejscu i po prostu podłączyć do prądu. Właśnie tam, gdzie będzie nam potrzebny. Doskonale sprawdzi się na przykład w domku letniskowym, gdzie nie zawsze opłaca się montować centralne ogrzewanie.

Grzejnik taki posiada stalową obudowę wewnątrz, której znajduje się olej. Elektryczna grzałka podgrzewa ciecz w środku, następnie obudowę, która z kolei oddaje swoje ciepło do otoczenia. Często można znaleźć wersje z żeberkami na zewnątrz, które zwiększają powierzchnię grzewczą grzejnika. Są one natomiast cięższe od grzejników płytowych.

Kiedy zdecydujemy się na zakup takiego grzejnika, to musimy zastanowić się nad paroma kwestiami. Jeśli mamy zamiar często przenosić takie urządzenie, to koniecznie kupmy wersję z kółkami. Grzejnik olejowy do najlżejszych nie należy, dlatego warto o tym pomyśleć. Z kolei, gdy kupujemy takie urządzenie z myślą o postawieniu w łazience, to musimy koniecznie sprawdzić, czy ten konkretny model nadaje do tak specyficznych warunków.

W tym pomieszczeniu panuje duża wilgotność, co nie jest wskazane w przypadku wszystkich urządzeń elektrycznych. Jeśli chcemy ustawić grzejnik olejowy w widocznym miejscu, przykładowo w salonie, to wybierzmy model, jaki będzie się dobrze komponował z wystrojem. W sklepach dostępne są urządzenia w bardzo różnych kolorach i formach, dlatego pomyślmy o estetyce, kiedy będziemy wybierać konkretny model. Warto wziąć pod uwagę powyższe rady. Więcej pod linkiem http://www.styropian.biz/artykuly,69055,1,Jak_dziala_grzejnik_olejowy_Oto_garsc_niezbednych_informacji

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *